Wydruk paragonów na drukarce fiskalnej

Jak włączyć moduł drukowania paragonów na drukarkach fiskalnych?

1. W zakładce USTAWIENIA > INTEGRACJE > DRUKARKI FISKALNE  suwak WŁĄCZ OBSŁUGĘ DRUKAREK FISKALNYCH należy przełączyć w pozycję ON i zapisać wprowadzone zmiany.

taxweb serwis on-line do faktur i księgowości

2. Jeśli planujesz księgowanie paragonów fiskalnych zbiorczo za pomocą RAPORTU Z KASY FISKALNEJ dobowego lub miesięcznego pozostaw odznaczony kwadrat KSIĘGUJ PARAGONY FISKALNE. Jeśli będziesz wystawiał niewiele paragonów możesz księgować automatycznie w systemie każdy wydrukowany paragon. W tym celu zaznacz kwadrat KSIĘGUJ PARAGONY FISKALNE i zapisz zmiany.

taxweb serwis on-line do faktur

 

Jak podłączyć i uruchomić drukarkę fiskalną.

1. Podłącz do komputera i skonfiguruj drukarkę fiskalną zgodnie z instrukcją producenta.

2. Pobierz program bsxPrinter i zainstaluj go na komputerze do którego podłączona jest drukarka fiskalna. Pobrane oprogramowanie należy zainstalować zgodnie z zaleceniami w

wyświetlanymi w instalatorze.

3. Po zakończeniu instalacji w serwisie TaxWeb należy zaznaczyć adres URL (np. klikając dwukrotnie lewym przyciskiem myszki) i skopiować go do pamięci podręcznej (kombinacją klawiszy CTRL C) .

4.  W programie bsxPrinter, w oknie SERWER > USTAWIENIA w zakładce START, w sekcji HTTP/HTTPS zaznacz opcję SPRAWDZAJ ADRES URL, a następnie skopiowany wcześniej do schowka ADRES URL należy wkleić (kombinacja klawiszy CTRL V) do pola ADRES URL w tej samej sekcji. Zapisz wprowadzone zmiany.     , 

taxweb serwis on-line do faktur i księgowości

Pomocna informacja. Po utworzeniu paragonu fiskalnego w TaxWeb i wywołaniu funkcji DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ (również w TaxWeb) paragaon fiskalny zostanie wysłany na wskazany wyżej unikalny adres URL. Program bsxPrinter domyślnie co 15 sekund sprawdza, czy pod wskazanym adresem nie został udostępniony do wydruku przez TaxWeb paragon fiskalny. Ustawiony domyślnie 15-to sekundowy okres próbkowania powoduje, że na wydruk paragonu na drukarce fiskalnej należy poczekać kilkanaście sekund. Można ten czas skrócić zmieniając wartość w polu CYKL PRÓBKOWANIA (w widocznym na obrazku oknie) z 15 sekund na przykład na 10 sekund lub mniej. 

5. W zakładce DRUKARKA ustaw protokół komunikacyjny oraz sposób połączenia drukarki z komputerem. Skorzystaj ze wskazówek umieszczonych w sekcji POMOC. Koniecznie odznacz opcję AUTOMATYCZNE ROZŁĄCZANIE POŁACZENIA – połączenie z drukarką nie będzie przerywane po każdym wydrukowaniu paragonu. 

taxweb serwis on-line do faktur i księgowości

Po każdej zmianie ustawień zapisuj zmiany i sprawdzaj, czy udało Ci się nawiązać połączenie z drukarką klikając w przycisk PRZETESTUJ USTAWIENIA. Jeśli ustawienia są poprawne powinno wyświetlić się okienko z komunikatem:  

taxweb serwis on-line do faktur

 

Teraz drukarka jest gotowa do wydruku paragonów fiskalnych w TaxWeb.

 

Jak wydrukować paragon fiskalny.

  1. W zakładce PRZYCHODY wybierz funkcję w przycisku rozwijanym DODAJ PRZYCHÓD > PARAGON FISKALNY.
  2. Wypełnij paragon, zapisz zmiany, a następnie w trybie przeglądania paragonu wybierz funkcję AKCJE > DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ (pamiętaj, aby program bsxPrinter był uruchomiony.
  3. Paragon zostanie: wydrukowany na drukarce fiskalnej, zapisany w pamięci fiskalnej drukarki, dodany do REJESTRU PRZYCHODÓW,  obok numeru drukarki zostanie wyświetlona ikonka informująca, że paragon został wydrukowany na drukarce fiskalnej.

 

Pomocne informacje

Serwis internetowej księgowości TaxWeb współpracuje z większością najpopularniejszych modeli drukarek fiskalnych. Moduł DRUKARKI FISKALNE obsługuje następujące protokoły komunikacyjne:

  • Posnet
  • Thermal
  • Farex
  • Novitus
  • Innova
  • Elzab

Serwis TaxWeb jest aplikacją webową (oprogramowanie nie jest instalowane na komputerze użytkownika). Dla zapewnienia poprawnej współpracy z drukarkami fiskalnymi wykorzystujemy oprogramowanie firmy trzeciej – bsxPrinter.  Program bsxPrinter należy pobrać ze strony producenta, zainstalować komputerze, do którego będzie podłączona drukarka fiskalna (tylko z systemem operacyjnym MS Windows) i dokonać prostej konfiguracji według wskazówek zawartych wyżej.

Program bsxPrinter współpracuje z większością dostępnych na rynku drukarek fiskalnych, jednak rekomendujemy wcześniejsze przetestowanie wybranej drukarki, przed jej zakupem.

Opłata za korzystanie z programu bsxPrinter wynosi 149 zł + VAT na rok. Istnieje możliwość darmowego przetestowania pobranego programu. Wersja demonstracyjna obejmuje 50 wydruków paragonów. 

 

 

Scroll Up